În perioada 01.08.2019 – 31.05.2020, Asociația Scout Society implementează proiectul “Brand yourself for future” finanțat de Uniunea Europeană prin programul Erasmus+.

Alături de organizațiile partenere din Italia, Spania, Grecia, Suedia și Portugalia, Asociația Scout Society va derula în perioada 27 februarie – 9 martie, la Novaci, activitatea principală a proiectului, un schimb de tineri, unde se vor strânge 54 de tineri din 6 țări.Proiectul “Brand yourself for future” își propune să crească rata angajabilității în rândul tinerilor de până în 25 de ani.În urma acestui proiect, tinerii participanții vor avea o viziune mult mai clară asupra conceptelor de brand personal, de social media și de angajabilitate. Vor asimila cunoștințe despre promovare, funcționarea pieței, lucrul în echipă și multe alte lucruri. De asemenea vor fi mult mai conștienți de importanța implicării lor în societatea în care trăiesc.